ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Xperia XZ’nin kasası plastik mi?
Yorum Yok

Japon teknoloji devi Sony’nin, Xperia XZ modeli sahip olduğu üstteki seviye donanımı ve reformcu tasarımı ile yeni bіr akıllı telefon arayışı içerisinde olan kullanıcıların epeyce ilgisini çekiyor.

Sony Xperia XZ incelemesi

Sony Xperia XZ çözümleme videomuzda, IFA 2016’da duyurulan şirketin en yeni amiral gemisine…

Xperia Z3 ve öncesi modellere değin altın çağını yaşayan öyle ardından hemen hemen her yeni modelde eleştirilere maruz kalan Sony, Xperia XZ’de epeyce can sıkıntısı yaşayacak gibi görünüyor.

Xperia XZ, beklenilen dayanıklılığı gösteremiyor!

Zeki telefonlara uyguladığı gaddarlık ve çizilme testleri ile bilinen JerryRigEverything‘in konuğu, bu kere Sony Xperia XZ oldu. Ama, Sony’nin yeni zeki telefonu testlere karşı beklenilen dayanıklılığı gösteremedi.

16-11/07/xperia-xz-2-1.png

Xperia XZ’nin dayanıksız olarak görülmesindeki en büyük neden Sony’nin beklentileri yükselterek, cihazın kasasında bіr alüminyum türü olan ALKALEIDO materyal kullandığını açıklaması.

Cihazda gerçekten bu materyal yer alıyor, öyle üst, daha alçak ve tabi kenarlar plastik malzemeden üretilmiş. Plastik kullanımını kötülüyoruz gibi bіr yanlış anlaşılmanın çıkmasını kuşkusuz istemeyiz, plastiğin bіrçok avantajı var.

Ancak, sıkıntının kaynağı sanki metal güya plastik malzemelerden oluşan kasada metalik badana kullanılması. Dilerseniz lafı daha pozitif uzatmadan sizleri Sony Xperia XZ’nin sağlamlık ve çizilme testi ile baş başa bırakalım.

Pin It

yorum form

Yukarı