ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

WhatsApp Hesabınız Daha Güvenli Olacak
Yorum Yok

WhatsApp, bütün dünyada en fazla kullanılan irtibat kurma programlarından biri. Programın büyüklüğü, vaktinde Facebook göre 19 milyar dolar ödenerek satın alınmasını sağlamıştı. Bu denli önemli bіr programın daha tehlikesiz olması için çalışmalar sürüyor. Kısa bіr süre önce uçtan uca şifreleme gelen programa, derhal de iki derece derece güvenlik önlemi gelmesi laf izle.

WhatsApp Mesajları Doğrusu Silinmiyor!

WhatsApp mesajlarını sil dediğinizde komple silindiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Peki,…

Beta sürümünde keşfedildi

Banka sistemlerinin dışarıda Apple ID, Instagram gibi servisler hâlihazırda iki derece derece emniyet ile korunuyor. Ubergizmo ’nun haberine kadar WhatsApp uygulamasının son beta sürümünde APK içerisinde bіr takım yeni dosyalara rastlandı. Bu dosyalar, iki kademeli güvenlik doğrulamalarına bіr dikkat çekici olarak görülüyor.

Ne için kullanılacak?

Buluna dosyalara karşın, beta sürümünde bu özelliğin olacağını söyleyen herhangi bіr ibare veya icat bulunmuyor. Bildiğiniz gibi WhatsApp uygulaması, öncelikle yüklendiğinde bіr kod istiyor. Söylentilere kadar gelecek olan iki kademeli güvelik doğrulaması bunun için kullanılacak.

Yedekleri geri yüklemek için kullanılabilir

Bir başka olasılık ise konuşma yedeklerinin yüklenmesinde doğrulama gerçekleştirmek. Standart ayarlarda WhatsApp konuşmalarınızın yedeği her gün 03.00 ’te alınır. Telefonu doğruladıktan sonradan da WhatsApp, bu yedekleri SD kartınızdan geri yükler. Ancak gelecek sistemde iki aşamalı emniyet doğrulaması, yedekleri geri yüklemek için kullanılabilir. Bu sayede telefonun sadece asıl sahibi yedekleri geri yükleyebilir.

:: Sizce iki derece derece emniyet doğrulaması ne için kullanılacak?

sponsor
WhatsApp Hesabınız Daha Güvenli Olacak

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı