ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Nearby Hayat Yardımcınız Olacak
Yorum Yok

Google’ın Android platformuna yönelik olarak hazırladığı Nearby uygulaması, kullanıcılara hayatın her alanında destek etme hedefinde olacak.

Kullanıcıların gittikleri yerler, yaptıkları faaliyetler konusunda tavsiyelerde bulunacak başvuru formu, kullanıcıların daha deneyimlerini daha keyifli bіr şekilde yaşamalarına olacak tanıyacak.

Google’ın Nearby adındaki yeni uygulaması, kullanıcılara hayatın her alanında tavsiyelerde bulunan bіr asistan görevini üstlenecek.

Kullanıcıların gittikleri yerlerdeki mekanlara ilişkin tavsiyeler verecek dilekçe, Google Play Store’da var olan pek çok mevcut aynı uygulamalardan bіr takım yönleri ile ayrılacak.

Örneğin; kullanıcının bulunduğu konuma tarafından bіr müzeye gittiğini tespit eden kullanım, müzede kullanılmak üzere dil seçenekleri barındıran ses uygulamalarını, tarihi bilgiler taşıyan bіr diğer uygulamayı veya müze civarındaki cafelere yönelik tavsiyelerde bulunacak.

Kullanıcıların öğüt ettiği uygulamaları indirmesi, nasihat ettiği yerlere gitmesi, önerdiği aktiviteleri yapması halinde daha keyifli bіr tecrübe yaşaması, Nearby’nin temel amacı olacak.

Nearby’nin önereceği uygulamalar ise, en yakın eczaneyi arama yapmaksızın bulma, havaalanında kuyruk beklemeden “check-in” işlemini gerçekleştirme vb. kullanıcıların hayatlarında son derece işlevsellik kazanacağı şekilde olacak.

16-06/10/androids-nearby-app.jpg

Android Headlines’da bulunan habere tarafından Nearby’nin cihazlarda çalışabilmesi için ise, internet bağlantısına ilave olarak bluetooth ve konum seçeneklerinin açık olması gerekecek.

Google’ın Android platformuna yönelik olarak sunduğu Nearby uygulaması Android 4.4, KitKat veya üstteki sürümlerini içeren Android tabanlı akıllı telefon, akıllı saat, Google Cast ürünlerinde bütünleştirilebilecek.

Günümüz sosyal hayatında, sosyal medya, sanal irtibat vb. çoğu devingen ile birlikte meydana gelen “yalnız hayatları” hepimiz farkındayız. Mevcut uygulamalar bireyleri yalnızlaştırmaya yetse de, eklenen uygulamaların ucu açık olan tüneli yavaş yavaş kapattığını söyleyebiliyoruz.

:: Android kullanıcılarına yönelik olan gelen Nearby uygulamasını indirmeyi düşünüyor musunuz?

sponsor
Nearby Hayat Yardımcınız Olacak

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı