ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Mars’la ilgili büyük teori
Yorum Yok

İki medenilik yaşayan ve nükleer savaşla ölmüşler

Mars gezegenine ve Kızıl Gezegen’deki yaşfаkаt dair bu zamana kadar bіrçok mantıksal bağ üretildi. Fakat Amerikalı fizikçi Dr. John Branderburg’un ortaya attığı teori olur ya de en sıradışı olanı… Branderburg, Mars gezegeninde bіr zamanlar bambaşka uygarlıkların yaşadığını çünkü, bіr nükleer savaş sonrasında gezegende hayatın sonlandığını ileri sürdü. 

İZOTOP ORANI

ABD’li fizikçinin teorisi bіrçok kişiye pozitif uçuk gelse de makale, bilim dergisi “Journal of Cosmology and Astroparticle Physics”te (Kozmoloji ve Astropartikül Fizik Dergisi) yayımlandı. Uzayda bambaşka uygarlıkların olduğuna karşın varsayımda bulunan iddia, Branderburg’un bu yönde ileri sürdüğü birincil teori de değil.

Zira ünlü fizikçi, 20 sene önce de “Cydonia Hipotezi” ile Mars’ın Dünya gibi yaşanılabilecek bіr yer olduğunu ve daha önce gezegende bazı uygarlıkların yaşadığını ileri sürmüştü. Dr. Branderburg, “Ölü Mars, Ölen Dünya” isimli kitabında, Kızıl Gezegen’de Cydonia ve Utopia adında iki medeniyetin var olduğunu bahis etmişti.

Fizikçi Branderburg yeni ortaya attığı iddiada ise gezegende nükleer savaşın yaşandığına dair izlerin olduğunu belirtiyor. Meşhur bilim insanı bu iddiasını cesaretlendirmek için de şu argümanı öne sürüyor: Mars’ın atmosferinde Ksenon-129 isimli bіr izotop elementin oranında ani bіr yükselme yaşandığını söyleyen Branderburg, bu oranın Dünya atmosferinden daha artı olduğunu ve öyle radyoaktif maddelerin parçalanmasıyla açığa çıkabileceğini belirterek gezegende olağandışı bіr olay yaşandığını söylüyor.

Branderburg hem Mars’ın atmosferinde “Mars Odyssey” sondası kadar yüksek miktarda uranyum ve toryum elementi saptama edilmesine de dikkat çekiyor. ABD’li fizikçiye kadar bu türden bіr fenomen de öyle Mars’ta geçmişteki nükleer savaşın yaşanmış olmasıyla açıklanabilir.

sponsor
Mars’la ilgili büyük teori

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı