ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

League of Legends Ping Düşürme Yöntemi
Yorum Yok

League of Legends oyununu oynayan kişiler az çok bilmektedir. Oyunda ping düşürmek bir çok kişinin işine yaradığı gibi aranılan özelliklerden biridir. Şimdi oyunu sizler için daha zevkli hale getirmenin yolu olan ping düşürme işlemini anlatacağız.

Bu ping düşürme yöntemleri kesin olarak çalışmakta ve denenmiş yöntemler arasındadır.

İlk olarak başlat/çalıştır komutunu açın ve “regedit” yazın.

Sol taraf açılır menüler göreceksiniz. O menülerden H_L_M/SYSTEM/CurrentControlSet/services/Tcpip/Parameters/Interfaces kısmına giriş yapın.

Boş bir alana sağ tık yapın ve Yeni > DWORD (32 bit) bir değer oluşturun. Değere ise “TCPNoDelay” adını veriniz.

Bunu tamamladıktan sonra oluşturduğunuz değerin üzerine gelin ve çift tıklayın. Çift tıklama işleminin ardından 1 değerini vererek ondalık kısmının seçili olup olmadığını kontrol edin. Seçili değilse seçin.

Yukarıda anlatılan yöntemlerin aynısını şimdi tekrar yapıyoruz ve oluşturmuş olduğumuz yeni değere “TCPAckFrequency” adını veriyoruz. Sonra tekrardan çift tıklama yaparak 1 ve ondalık kısımlarda ki adımları uyguluyoruz.

Regedit sayfasında yapacaklarımız tamamlandı şimdi ise “Windows özelliklerini aç veya kapat” sekmesine gideceğiz. Buraya Program ekle kaldır menüsüne girerek sol taraftan ulaşabilirsiniz. Bu adımları uyguladıktan sonra “Microsoft Message Queue (MSMQ) Sunucusu” yazan bir alan bulunacaktır ve buradaki kutuyu aktif etmeniz gerekmektedir. Kutucukları seçerken dikkat edin, alt kutucukları da seçmelisiniz.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra ayarları kaydedin ve bilgisayarınıza reset atın. Reset işleminden sonra tekrar küçük bir işlem daha yapmanız gerekecek.

lol-smart-ping

Reset attıktan sonra yapılması gerekenler

Başlat/çalıştır komutlarını kullanarak “regedit” yani kayıt defteri düzenleyicisini açın.

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/MSMQ kısmına giriş yapın.

Boş alana gelip sağ tık yaparak “Yeni > DWORD (32bit)” değeri oluşturun ve bu değerin adını “TCPNoDelay” olarak belirleyin. Tekrardan çift tıklayarak 1 ve ondalık değerlerini kontrol edin.

Bütün bu işlemleri bitirdikten sonra oyuna girişinizi yapabilirsiniz. Artık ping düşürme işlemini tamamladınız demektir.

Dipnot: 64 bit sürümü kullanıyorsanız ve ping düşürme işlemi çalışmıyorsa, 32 bit yazılarının yerine 64 bit yazarak işlemi tamamlamanız gerekmektedir.

sponsor
League of Legends Ping Düşürme Yöntemi

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı