ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Launcher’larda Google Now Neden Yok?
Yorum Yok

Google, mart ayında yayınladığı güncellemeyle birlikte popüler servislerinden Google Now (Google Tezgâhtar) hizmetini ülkemizde kullanıma sundu.

Google Now, öteki Google servislerini kullanarak jurnal hayatı kolaylaştıran bіrçok hizmeti kullanıcılara sunmaya devam ededursun, üçüncü parti Başlatıcı (Launcher) uygulamasını kullananlar ne yazık öyle Google Now hizmetinden yararlanamıyor.

Google ’ın Google Now hizmetini diğer Launcher uygulamalara neden sunmadığına dair izah etme, Nova Launcher ’ın geliştiricisi Kevin Barry ’den geldi.

Android ekosisteminin en fazla kullanılan başlatıcılarından birini geliştiren Barry ’ye kadar Google, üçüncü parti uygulamaların Google Now API ’lerine erişimini sınırlayan bazı engeller oluşturmuş. Hatta bu engeller bazı telefon üreticileri için de geçerli.

Root erişimi ile olası, çünkü…

Barry ’e kadar cihazları root ederek Nova Launcher ile Google Now entegrasyonu temin etmek mümkün, öyle root erişimi çoğu Android kullanıcısı için güvenli olmayan durumlara zemin oluşturabilir.

Birinci root yetkisi ile OTA üzerinden güncellemelerin kesilmesi kullanıcıları negatif etkileyecektir. Bir öteki şart ise root erişimi Google Now ’ın API sistemini etkileyerek uygulamayı şüpheli kılıp, kesintisiz sorun çıkarılabilir.

Google Asistan'ı Türkiye'de Kullanın

Google Yardımcı’ı Türkiye’de Kullanın

Hayatı kolaylaştıran servislerden biri olan Google Asistan, Türkiye ’de de kullanılabiliyor….

Google Now desteği üçüncü taraf Launcher uygulamaları aralarında şimdilik sadece Sony ’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı beta seviyesindeki Xperia Home Launcher uygulamasında kullanılabiliyor. Barry konuya ilişkin de bіr açıklamada bulunuyor. Geliştirici, Sony ve Google aralarında özel bіr lisans anlaşmasının yapıldığına inanıyor.

Barry hem bütün olumsuzluklara rağmen yakın gelecekte Google ’ın Google Now API sistemindeki kısıtlamaları kaldıracağı konusunda iyimser.

:: Google ’ın Google Now API sisteminde uyguladığı kısıtlamalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

sponsor
Launcher’larda Google Now Neden Yok?

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı