ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Kabızlığa Önerilen Çözümler
Yorum Yok

Bir diğer büyük kabızlık suçlusu magnezyum eksikliğidir. Bu az miktarda mineralin (magnezyum bakımından zengin gıdalar fındık, fasulye ve yeşillikler dahil) yeterince yemek yemeyiz, ayrıca kronik stres, fazla kafein ve şeker gibi şeyler ve zehirli aşırı yük sıklıkla magnezyum düzeylerini tüketir. Kabızlığa ne iyi gelir yazımız sizlere aradığınız tüm detayları sunabilecektir.

Bol miktarda magnezyumdan zengin gıdalar tüketmiş olsanız bile, muhtemelen en uygun seviyeleri elde etmek için tamamlamanız gerekir. Her gün 200 mg ila 1,000 mg magnezyum sitrat kullanın. Günde bir veya iki kez gitmenize kadar dozunuzu kademe kademe arttırın. Fazlaca alırsanız, gevşek dışkı bulacaksınız. Böyle bir şey olursa, biraz geri çekilin.

C vitamini başka bir büyük kakao uyarıcısıdır. Magnezyum takviyesi ile birlikte günde 2,000 ila 4,000 mg veya daha fazla gıdalar alabilirsin. Aynı prensip burada geçerlidir: Gevşek dışkılar almaya başlarsan biraz geriye dön.

Birçok hasta sıklıkla sağlıklı bağırsak böcekleri içermez, bu yüzden de probiyotikler eklemeyi öneririm.

Egzersiz çok müshil olur. Bu yüzden bağırsakları hareket ettirmeye yardımcı olmak için vücudunuzu her gün hareket ettirin. Kabızlık nasıl geçer hakkında tüm detaylara sizlerde ulaşın.

Ve son olarak suyunu da unutma: Nemlendirme önemlidir, bu nedenle her gün en az 6-8 bardak su iç.

Basitçe, bağırsak işlevini optimize etmek için:

  • Bir bütün gıdaları, yüksek lifli diyet yiyin (Kitabımda Eat Fat, Get Thin adlı Pegan Diet’e göz atın).
  • Günlük diyetinize 2 çorba kaşığı öğütülmüş keten tohum ekleyin.
  • Daha iyi yağlar yiyin ve MCT yağı deneyin.
  • Magnezyum, vitamin C ve probiyotikler ile tamamlayıcı.
  • Günde 6-8 bardak su iç.
  • Günlük egzersiz.

Yukarıdaki ipuçlarını kullandıktan sonra hala mücadele ediyorsanız, tiroidinize bakmayı düşünün. Genellikle gözden kaçan bir suçlu durgun tiroididir ve 5 kadından 1’i ve 10 erkeğin 1’inde etkilidir (yaklaşık yarısı tanısı konmamış veya uygun şekilde tedavi edilmez). Bunun sizin için bir sorun olup olmadığını ve bunun için ne yapılması gerektiğini öğrenmek için e-kitabımı, UltraThyroid Çözümü’nü kontrol edin.

sponsor
Kabızlığa Önerilen Çözümler

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı