ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Instagram’dan Tacize Karşı Uygulama
Yorum Yok

İnternetin var oluşundan beri insanların içindeki anonim olma isteği, ara sıra fazla kötü sonuçlar da doğurabiliyor. Bilhassa büyük sosyal platformlarda kimliği belirsiz kişiler, paylaşım yapanları taciz etme boyutunda yorumlarda bulunabiliyor.

Instagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Artık Instagram kullanıcıları da gönderilerini zamanlayabiliyor. Buffer servisini kullanarak…

Kara liste özelliği getiriliyor

Facebook ’un bünyesindeki meşhur resim paylaşım platformu Instagram, bu durumların yaşanmasını azaltacak bіr nitelik getiriyor. Yeni gelecek özellik bіr uçtan bіr uca Instagram kullanıcıları, yorumlar için kara liste özelliği kullanabilecekler. Kullanıcılar, kara listeye ekledikleri sözcüklerin kullanıldığı konusu almayacaklar.

Sayfaların kullanımına sunulmuştu

Instagram ’ı profesyonel fаkаtçla kullanan sayfalar için birkaç hafta öncesinde yorum denetleme özelliği sunmuştu. Bu nitelik, Instagram ’ın algoritması tarafından derlenen, hakaret içerikli kelimeleri içeren yorumların engellenmesini sağlıyordu. O seçenek de şu şekilde görünüyordu:

16-07/30/instagram-yorum-engelleme.png

Her gün artarak aralıksız internet tacizleri, Instagram ’ın bu özelliği doğruca azıcık da olsa azalacak. Hatta Pew Araştırma Merkezi ’nin verilerine kadar, internetteki insanların %40 ’ı taciz ediliyor. Özelliğin tamamiyle ne vakit geleceğine dair kesin bіr tarih bulunmuyor. Ancak TechCrunch ’ın haberine göre laf fragmanı nitelik, yakında bayağı kullanıcılar için de sunulacak.

:: Sizce internet tacizini engellemek için ne gibi uygulamalar geliştirilmeli?

sponsor
Instagram’dan Tacize Karşı Uygulama

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı