ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Google’ın Yeni Sürprizi: Google Duo
Yorum Yok

Google kısa vakit önce başlayan Google I/O Geliştiriciler Konferansı ’nda yeni bіr görüntülü arama uygulaması duyurdu. Google Duo olarak isimlendirilen başvuru formu muhtemelen şimdiye kadar gördüğümüz en kolay ve en süratli video mülâkat uygulaması.

Android 7.0 N Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Google I/O 2016 etkinliğinde Android 7.0 N yeni özellikleri ve çıkış tarihi duyuruldu! Android…

Google Allo Duyuruldu!

Google’ın yeni mesajlaşma uygulaması Allo, Google I/O 2016 etkinliğinde resmi olarak duyuruldu….

Google ’ın sadece mobil cihazlar için geliştirdiği Google Duo, telefon numarasının tanımlanmasının arkasından etkin duruma geçiyor. Başvuru Android ’in yanı sıra iOS işletim sistemiyle de uyumlu.

16-05/18/google-duo-vpavic-verge-40.jpg

Herhangi bіr Android kullanıcısı, iOS işletim sistemini kullanan bіr arkadaşını Google Duo aracılığıyla görüntülü arayabilecek. 

Google Duo hem kolay hem süratli

Google Duo düşük ağ bağlantısında belkі yüksek çözünürlükte görüntülü aramalar gerçekleştirebiliyor. Başvuru Formu hem mobil ağ ve Wi-Fi arasında geçiş yapılırken çalışmasını sürdürüyor.

Google mühendisleri uygulamanın en süratli biçimde çalışmasını sağlamak için WebRTC teknolojisinden yararlanırken; Google Duo ile yapılan görüşmeler uçtan uca şifreleniyor.

Google'ın Yeni Sürprizi: Google Duo

Google’ın Yeni Sürprizi: Google Duo

Google I/O etkinliğinin sürprizlerinden biri Google Duo uygulaması oldu. Google’ın yeni görüntülü…

Google DayDream VR Tanıtıldı!

Teknoloji dünyasının en manâlı etkinliklerinden birisi olan Google I/O 2016’da Daydream ile yeni…

Google Duo uygulamasının olur ya de en eğlenceli tarafı aramaya yanıt verme anı diyebiliriz. Zira arama az önce yanıtlanmadan, aramayı gerçekleştiren kişiye ait anlar ekranda belirmeye başlıyor. Google bu özelliği Knock Knock olarak isimlendiriyor. 

Google ’ın görüntülü arama uygulaması Duo ’da kameralar arasında geçiş yapmak da muhtemel. Son olarak Google Duo ’nın kısa zaman içerisinde Android ve iOS platformlarında yer alması bekleniyor.

Google Duo uygulamasına ilişkin yayınlanan tanıtım videosuna daha alçak bölümden göz atabilirsiniz.

Pin It

yorum form

Yukarı