ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Google oyunlara meydan okuyor!
Yorum Yok

Google‘ın yapay zekası adından laf ettirmeye devam ediyor. DeepMind, Go‘nun ardındaki derhal yeni fаkаtç StarCraft II.

Blizzcon 2016 en sağlam cosplayler!

Blizzard tarafından düzenlenen Blizzcon 2016 etkinliğine inanılmaz cosplay çalışmaları damga vurdu….

DeepMind, StarCraft II’ye medyan okuyacak

Google’ın İngiliz suni zekası DeepMind hedefini büyüttü. Geçtiğimiz Mart ayında Dünya Go Şampiyonu Lee Se-dol’u dramatik bіr şekilde yenmeyi başaran DeepMind için yeni bіr meydan okuma gündeme geldi.

Blizzard’ın meşhur gerçek zamanlı strateji oyunu StarCraft II, Google ve DeepMind’ın yeni hedefi oldu. BlizzCon esnasında duyurulan bu durum aynı zamanda iki şirket arasında bіr ortaklığı başlattı.

StarCraft II’nin önemli bіr araştırma malzemesi oluşturduğunu söyleyen Oriol Vinyals, DeepMind’ın potansiyelini ortaya dahil etmemek için bu anlaşmayı yaptıklarını belirtti. Reel zamanlı yapısı nedeniyle StarCraft II üzerinde elde edilecek tecrübeler, DeepMind’ın gerçek dünya görevlerine düzen sürecini kolaylaştıracak.

Peki, StarCraft II neden Google yapay zekası için önemli meydan okuma? Go oyununun aksine StarCraft II’de bütün alanı tek seferde göremiyorsunuz. Kompleks inşa sebebiyle, kaynak yönetimi, gözlemcilik ve savaş taktikleri konusunda iyi olmanız gerekiyor. Tahmin edilemezlik ve sonraki hamleleri öngörmenin zorluğu, Deep Mind için reel bіr meydan okuma demek.

Bakalım Google ve Blizzard’ın çalışmaları nasıl bіr sonuç verecek?

:: Google yapay zekası sizce StarCraft II’yi daha alçak edebilir mi?

sponsor
Google oyunlara meydan okuyor!

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı