ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Google Çeviri Yeni Özelliklerle Güncellendi
Yorum Yok

Google’ın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Google Çeviri için yeni bir güncelleme yayınlandı. Google Çeviri yeni güncellemeyle birlikte önemli bir özelliğe kavuşuyor: “Dokun Çevir”.

Mevcut durumda çeviri hizmetinden yararlanabilmeniz için Google Çeviri uygulamasını giriş yapmanız gerekirken, Dokun Çevir özelliği bu zorunluluğu ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar artık herhangi bir uygulama içerisinde kalarak Google Çeviri uygulamasında yararlanabilecek.

Google Çeviri Her Uygulamada Çalışacak

Bunun için çevirmek istediğiniz metni kopyalamanız yeterli. Sözcük ya da metni kopyaladıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde Messenger’dan aşina olduğumuz Google Çeviri baloncuğu karşınıza çıkacak.

Anlayacağınız Google Çeviri, tercüme edilmek istenilen metin kopyalandığında otomatik olarak devreye giriyor. Uygulama içerisinde ayrıca çeviriyi dinleme özelliği de mevcut.

Google Çeviri uygulamasını günlük hayatta sıklıkla kullanıyorsanız yeni Dokun Çevir özelliğinin size büyük kolaylık sağlayacağını söyleyebiliriz.

Alt bölümdeki videoda Google Çeviri uygulamasının herhangi bir uygulama içerisinde nasıl çalıştığına göz atabilirsiniz. Şimdilik sadece Android kullanıcılarının yararlanabildiği özelliğin kısa süre içerisinde iOS tarafında da etkinleştirilmesi bekleniyor.

Google Çeviri uygulamasını buradan indirebilirsiniz. 

Pin It

yorum form

Yukarı