ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Google Android Geliştiricisi Yetiştiriyor!
Yorum Yok

AppleCEO Tim Cook‘un geçtiğimiz süreçte Hindistan’a yaptığı ziyaret ile birlikte Hindistan pazarına yönelik çalışmalarını artırmayı hedefliyordu.

Öncelikli olarak Hindistan düzeyinde iPhone satışlarını arttırmak adına başlayan proje kapsamında, şirketin ülkede başvuru formu geliştirici eğitimine de odaklanacağı belirtiliyordu.

Geniş bіr yelpazeyi kaplayan endüstriyel ürünler konusunda Apple‘ın en büyük rakiplerinden biri olan Google‘da benzer bіr fаkаtçla harekete geçerek Hindistan pazarında geliştirici eğitim programlarını aktive etmek istiyor.

Google android geliştiricileri yetiştirecek

Yenilikçi mobil uygulamalar oluşturma programı kapsamındaki plan çerçevesinde Google, 2 milyon civarında geliştirici yetiştirmeye odaklanacak.

“Android Skilling” adı altında yayınlanan programda, kamu-özel üniversiteler ve eğitim okulları genelinde ücretsiz olarak eğitimler verilecek.

Hindistan Hükümeti‘nin Ulusal Hüner Geliştirme Şirketi aracılığıyla da kullanılabilecek programında, yüz yüze eğitim aktivasyonlarına tartı vereceği açıklama ediliyor.

Bloomberg‘de yer alan habere göre, Hindistan’ın 2018 yılına dek toplamda 4 milyon geliştirici rakamı ile ABD’yi sollaması bekleniyor.

16-07/11/android-app-banner.jpg

Google Mahsul Yönetimi Başkan Yardımcısı Caesar Sengupta konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Android Skilling programı çerçevesinde ülkede demin yalnızca mobil platforma yönelik olarak eğitim verileceğini açıkladı.

Hindistan’ın mobil platform çözümleri konusunda benzersiz yeniliklere sahne olacağını dile getiren Sengupta, ülkedeki milyarlarca kullanıcının internet deneyimlerini şekillendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Google’ın Geliştirici Ticaret Başkanı Peter Lubbers ise kendilerinin 2 bin ayrı üniversitede 4 bin ayrı fakültede her yıl 250 bin geliştirici yetiştirme arzusunda olduklarını açıklama etti.

:: Google’ın başvuru formu geliştiricileri yetiştirme konusunda Apple’ı geride bırakabileceğini düşünüyor musunuz?

 

sponsor
Google Android Geliştiricisi Yetiştiriyor!

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı