ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Cortana daha da insanlaşacak
Yorum Yok

Microsoft ’un kişisel asistanı Cortana çok daha yetenekli ışık halkası geliyor. Bilhassa Windows 10 işletim sistemindeki yetenekleriyle epeyce sevilen Cortana, kişisel alaka alanlarına ve çoğu kez kullanılan görevlere odaklı olarak başarılı yanıtlar verebilmesiyle uyarı çekiyor.

Windows 10’da Nasıl Takviye Alınır?

Microsoft’un geliştirdiği tezgâhtar ile Windows 10’da yardım olmak isteyen kullanıcılara destek…

Cortana kişilik kazanıyor

Microsoft tarafından 28 Nisan 2016 tarihinde yapılan bіr patent başvurusuna göre, şirket Cortana için daha yeni yanıtlar geliştirmek için uğraşıyor. Bu yeni yanıtlar ise dijital muavinın daha kişiselleştirilmiş ve insana aynı yanıtlar vermesi üstüne yoğunlaşıyor.

Kullanıcıya karşı hakiki bіr insan varmışçasına tecrübe yaşatması hedeflenen Cortana ’nın, bu anlamda bіr günde aynı cevabı iki kere vermemesi gerektiğine inanılıyor. Bunun için de Cortana ’nın, kişiselleştirme için sizin hakkınızda daha artı bilgiye ihtiyaç duyması ve bunları işlemesi gerekliliği mümkün.

Bambaşka karşılamalar sunacak Cortana ’nın favori takımınız, doğum gününüz gibi verileri çekip bu veriyi kullanarak farklılıklar göstermesi isteniyor. Hem, Cortana ve kullanıcı arasındaki etkileşim sayesinde Windows 10 cihazları arasında da daha doğal bіr tecrübe olması da isteniyor. Çağırmak istediğimiz, bilgisayar ve mobil cihazlar aralarında hakkınızdaki bilgilerin paylaştırılacak olması.

Misal olarak, sabahtan bilgisayarınızı açtığınızda “Doğum günün kutlu olsun!” şeklinde bіr karşılama yapıldıysa, öğleden sonra mobil cihazınızdan “Umarım harika bіr gün geçiriyorsundur!” biçiminde ayrı bіr karşılama yapılacağı açıklama ediliyor. Tabii fаkаt Cortana ’nın bunun için sizden gerekli izinleri alması gerekeceğini düşünüyoruz.

Microsoft dijital asistanı Cortana ’ya bakalım bu yeteneği ne zaman kazandıracak?

:: Cortana ’nın sunduğu dijital muavin deneyiminden memnun musunuz?

sponsor
Cortana daha da insanlaşacak

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı