ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanılır ?
1 Yorum

Sosyal mesajlaşma devi olan ve bir çok kişi tarafından gerek android telefonlarda gerekse ios telefonlarda en yaygın kullanılan ücretsiz mesajlaşma programı olan Whatsapp, bildiğiniz gibi artık bilgisayarlarımızda da kullanabilir hale geldi. Bir çok kişinin işini kolaylaştıracak olan whatsapp’ı bilgisayarda kullanırken hem vakit kaybı yaşamayacak hem de nette sörf yaparken bir yandan da akıcı bir şekilde mesajlaşma işlemi yapabileceksiniz. Normal telefonlarınızda olan whatsapp’tan hiçbir farkı olmadığını hatırlatmak isteriz.

Whatsapp Bilgisayara Nasıl Kurulur ?

Öncelikle whapsapp kullanabilmek için chrome tarayıcısına ihtiyacınız vardır. Google Chrome tarayıcısına sahipseniz zaten bu adımı hızlı bir şekilde geçebiliriz.

Ardından web.whatsapp.com adresine giriş yapın. Giriş yaptığınız zaman aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi bir sayfa ile karşılaşacaksınız.

whatsapp web-ogretici.org

 

Bu sayfayı açtıktan sonra yapmanız gereken QR kodunu tarama işlemi yapmak olacaktır. Whatsapp’ı telefonunuzdan açın ve Kodu tara şeklinde bir sekme yer alacaktır, buradan kodu kamera aracılığı ile tarama yapınız. Tarama yapmanızın amacı son sürüm Whatsapp Web İndirme işlemini tamamlamak olacaktır.

Whatsapp-kare-kod-tarama

 

Kodu tarama işlemi yaptıktan sonra web tarayıcınız otomatik olarak programın yüklü olduğu siteye bağlanacak ve indirme işlemini başlatacaktır. Bu esnada wifi ya da mobil internet bağlantınızın olduğunu kontrol edin.

Whatsapp-web-kurulumu

 

Telefon aracılığı ile kodu yükledikten sonra bir kaç dakika bekleyin ve otomatik olarak kişi listeniz taranmaya başlayacaktır. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken sevdiklerinizle doya doya whatsapp keyfini bilgisayar üzerinden yaşamak olacaktır.

Whatsapp Web Kurulumu Videolu Anlatım

sponsor
Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanılır ?

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı