ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Bel ağrısı sorunlarını kökten ortadan kaldırıyoruz
Yorum Yok

Ramcia Prabhoo, “Her ilacın bazı yan etkileri vardır ve NSAID’lerin reçetesi, muhtemel tedavinin süresi ve dozajı da dahil olmak üzere birçok faktöre bağlı olsa da, NSAİİ’lerin faydalarının hala yan etkilerinden daha ağır olduğunu düşünüyoruz” dedi. Mumbai merkezli Ram Prabhoo Cerrah ve Hindistan Ortopedi Birliği Başkanı.

Prabhoo, yeni bulguların klinik uygulamada derhal herhangi bir değişiklik yapmasının muhtemel olmadığını düşünüyor. Bel ağrısına ne iyi gelir sorusunun karşılığı olarak önerilen yöntemleri ve çözüm önerilerini sizlere sunuyoruz.

“Yaklaşık 6.000 hastanın gözden geçirilmesi büyük, ancak uygulamayı değiştirecek kadar büyük değil – aynı zamanda çeşitli NSAİİ’ler var ve sırt ağrısının farklı NSAIDS’ler arasındaki etkilerini karşılaştırmak için değerli olacaktır” dedi.

George Enstitüsünün bulguları, yaklaşık on yıl önce, ibuprofen de dahil olmak üzere NSAİİ’lerin siyatik hariç olmak üzere bel ağrısı semptomlarının azaltılmasına yardımcı olabileceğini bulmuş olan 11.000’in üzerinde insanın katıldığı 65’in üzerinde çalışmanın sonuçlarının çeliştiği gözüküyor.

Hollanda’daki Erasmus Üniversitesi’ndeki bilim adamları tarafından yapılan önceki çalışmada, ağrıların plaseboya göre daha etkili olduğunu, ancak etkilerin küçük olduğunu ve ilaçların yan etkilerle ilişkili olduğunu belirtmişti. http://www.belagrisinaneiyigelir.xyz/bel-agrisi-nasil-gecer/ denildiğinde etkili çözüm önerilerini sizlere en ince ayrıntıları ile sunmaya devam ediyoruz.

Hollanda çalışması ayrıca, COX-2 inhibitörleri olarak adlandırılan bir ilaç sınıfının kısa süreli kullanımının, diğer NSAID’lere göre daha az gastrointestinal yan etki ile ilişkili olduğunu bulmuştu.

sponsor
Bel ağrısı sorunlarını kökten ortadan kaldırıyoruz

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı