ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Bel Ağrısı İçin Çözüm Yöntemleri
Yorum Yok

Alt sırt ağrısı, kurumsal çalışanlar arasında dünyadaki 1 numaralı sağlık şikayetinden biridir. İşle ilgili engelliliğin en yaygın nedenidir. Alt sırt ağrısı cinsiyete dayalı bir agnostiktir, yani. Hem erkekler hem de kadınlar eşit derecede saldırır. Sönük, sürekli bir ağrıdan kişiyi sakat bırakan ani, keskin bir sansüre kadar değişebilir. Yerleşik yaşam biçimleri olarak bel ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı olarak ilgili kaynak sizlere faydalı olabilecektir.

Bel ağrısının başlıca nedeni. Çoğu alt sırt ağrısı vakaları akut veya kısa sürelidir ve ağrı birkaç günden birkaç haftaya kadar sürer. Tek başına kendi kendine bakım ile özümleme eğilimi gösterir ve kalıcı işlev kaybı yoktur.

Sırt üstü veya bel merkezi yapısal destek, hareket ve belirli vücut dokularının korunmasını sağlar. Çalışanların çoğu çalışma saatlerini otururken, alt sırt, üst vücudun ağırlığına bağlı olarak çok fazla stres ve gerginliğe maruz kalır. Bel ağrısı, omurga, omurganın çevresindeki bağlar ve diskler, omurilik ve sinirler, bel ağrısı kasları, pelvis ve karın içi organları ve bunları örten cilt arasındaki diskler alt sırt ağrısına neden olur Lomber bölge.

Belirtiler

Aşağı sırt ağrısı belirtileri aşağıdakilerin herhangi birini içerebilir:

  • 1. Ağrısız ağrılar
  • 2. Keskin ağrı
  • 3. Karıncalanma veya yanma hissi
  • 4. Bacaklarınızda veya ayaklarınızdaki güçsüzlük

Alt sırt ağrısı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ağrı hafif olabilir ya da hareket edemeyecek kadar şiddetli olabilir. Sırtınızın ağrısının sebebine bağlı olarak, bacağınızda, kalçada veya ayağınızda ağı da olabilir.

Sırt ağrısı, günlük aktiviteler, yaralanma, aşırı kullanım ile tetiklenir ve uzun süre dinlenme veya hareketsizlik nedeniyle şiddetlenir. Uzun saatler boyunca oturur ya da ayakta durur ve kesintisiz hızlı hareketler başka tetikleyiciler olabilir. Ayrıca bel ağrısı nasıl geçer sorusu da sizlere faydalı olabilecektir.

Çözümler

Bununla birlikte, sırtı destekleyen kasları güçlendirmek için düzenli alıştırmalarla (özellikle karın bölgelerinde, kalçalarda, sırtta ve pelvik bölgede) bel ağrısı aşılabilir veya kontrol edilebilir. Bu egzersizler çekirdek kasları güçlendirir ve ağrıyı hafifletir. İşte çalışanların kaslarını rahatlatmasına ve ağrıyı bastırmasına yardımcı olan birkaç önemli alıştırma.

sponsor
Bel Ağrısı İçin Çözüm Yöntemleri

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form
Kategori: 2015 Gündem

Yukarı