ogretici.org | bilgiden daha fazlası..

Android için Shazam Güncellendi!
Yorum Yok

Sunduğu özellikler ile çoğu kullanıcı için mobil platformun vazgeçilmez uygulaması haline gelen müzik bulma uygulaması Shazam, Mac versiyonunda uzun süredir bulunan Otomatik Shazam özelliğini Android için duyurdu.

Shazam Nesneleri Bulabilecek

Müzik bulma uygulaması Shazam’ın fazla yakında yeni bіr nitelik ile karşımıza çıkacağı müjdelendi….

Bildiğiniz üzere Shazam ’da bilmediğiniz bіr şarkıyı getirtmek için şarkı çalarken uygulamayı açarak dinletmeniz gerekiyor.

Mikrofon kesintisiz aktif ışık halkası geliyor!

Auto Shazam özelliğini faal ettiğinizde ise uygulama arka planda sürekli faal bіr şekilde çalışarak bütün sesleri dinliyor ve herhangi bіr müziğe rastladığında bulduklarını sizi rahatsız etmeden liste biçiminde kayıt ediyor.

Otomatik Shazam ’ı etkin etmek için başvuru formu ekranında yer alan Otomatik yazısına tıklamanız tatmin edici. Otomatik Shazam ’ı faal ettiğinizde bildirim çubuğunda başvuru formu ikonunu göreceksiniz. Uygulamanın arkadaki planda sürekli çalışacak olmasının telefonunuzun sorumluluk süresine olumsuz etkisi olabileceğini unutmamanız gerekiyor.

Buraya dek herşey alışılagelmiş, fаkаt varsayım edebileceğiniz gibi bu özellik faal olduğunda mikrofonunuzda sürekli etkin hale gelmiş oluyor. Cep telefonlarında emniyet için parmak izi veya şifrenin vazgeçilmez ışık halkası geldiği günümüzde, bu özelliğin ne dek tercih edilebilir olduğunu zamanla göreceğiz.

Zira, Mac’te oldukça başarılı çalışan bu özelliğin güvenliği hakkında bіr değişkenlik yok. Ama, özellikle internetten indirilen ve kaynağı bilinmez uygulamalar ile bu özellik kötü niyetli kişilerin hedefi haline gelebilir.

:: Shazam’ın Android kullanıcılarına sunduğu bu nitelik hakkında ne düşünüyorsunuz? 

sponsor
Android için Shazam Güncellendi!

Yapmış olduğunuz yorumlar 15 dakika içinde onaylanmaktadır.

yorum form

Yukarı